Matskedar 7 st silver fiolskaft
2016-03-07
365759
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MATSKEDAR, 7 st., silver, samtliga Karlskrona, fiolskaft, av Peter Ohlijn respektive J. H. Schvart 1798-1823, vikt ca 356 g
Stämplade initialer, slitage