Ljuskrona 1800-tal
2016-03-02
365113
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, 6-armad, förgylld stomme, behängd med fasettslipade prismor, diameter ca 42, höjd ca 74 cm