10 tittskåpsvyer bl.a. Versailles

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TITTSKÅPSVYER FRANKRIKE, VERSAILLES MM (10). 10 kolorerade graverade planscher (tittskåpsvy), ca 380x500 mm. Paris, chez Jean, sent 1700-tal.
Bl.a. graverade av J. Rigaud.

Fläckar och skador

364726

2016-03-01