Armbandsur 1970-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARMBANDSUR, 5 st., stål, 1970-tal, automatiska resp. mekaniska urverk, blå och orangebruna urtavlor, delvis med datum, bl a Citizen (Crystron och Cosmotron), Technos, 2 med stålband, diameter ca 32-35 mm
Proveniens: Callerhults Optik, Vasagatan, 1960-tal
Ej funktiponstestade, glas med repor, skador, kronskruv saknas, missfärgade urtavlor, spår av och med klistermärken
364276
2016-03-01