Servisdelar
2016-02-24
363592
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SERVIS, ca 92 dlr porslin, dekor av guldkant, Tjeckolovakien, bestående av: 23 mattallrikar, 12 djupa, 11 förrättstallrikar, 12 assietter, terrin med lock, karott med lock, uppläggningsfat, 3 olika skålar, såsskål, saltkar, marmeladburk med lock, 8 tekoppar med fat, 12 mockakoppar med fat, kaffekanna, mockakanna, mjölkkanna, gräddkanna, sockerskål med lock, samt sockerskål med lock
Smärre färgslitage, enstaka mindre nagg kan förekomma