Tallrikar Imari
2016-02-25
363419
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-tal, Imari, polykrom dekor, motiv av blommor, diameter 22,5 cm
En tallrik med nagg, båda tallrikarna med hårfina sprickor, dekoren med smärre slitage