Per Gunnar Thelander färgetsning
2016-02-21
363249
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
PER GUNNAR THELANDER (född 1936), Mor, 1975, signerad och numrerad P. G. Thelander 14/100, färgetsning, 49,5x64 cm, Edition Bo Alveryd, ingick i portföljen "7 etsningar 1975", oramad
LITTERATUR: Haskel 124