Bordslampor Kina
2016-02-22
362639
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BORDSLAMPOR, porslin, Kina, 1800-tal, i form av pilgrimsflaskor, hänklar i form av drakar, dekor i underglasyrblått, total höjd ca 53 cm
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist
Tillverkningsdefekter, borrade, smärre skador