Bägare silver 1700-tal
2016-02-20
362552
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BÄGARE, 2 st, silver, Jonas Elg Västerås 1700-tal, Nils Tornberg Linköping 1797, invändigt förgyllda, graverade, höjd 9,5-10 cm, vikt ca 125 g
Bucklor, smärre slitage