Sextant
2016-02-19
362495
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
OKTANT, 1700/1800-tal, mässing, ebenholts och elfenben, graverad dekor, längd 44 cm
PROVENIENS: Tullverket
Delar saknas troligen