Ring 1800-tal antik
2016-02-21
362425
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, delvis genombruten skena i 14 k guld med stiliserad dekor av bladverk, 2 rosenslipade diamanter samt honungsfärgad sannolikt kvartssten infattade i silver, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, ringstorlek ca 18,75 mm