Tallrikar Royal Copenhagen
Klubbat för:
17 500 SEK
12 000 SEK
DEN KONGELIGE PORCELAINSFABRIK, tallrikar, 8+1 st, "Flora Danica", Danmark, porslin, modellnummer 3549, polykromt bemålad dekor av olika växter ur den danska floran, förgyllda kantränder, märkta Den Kongelige Porcelainsfabrik i blått samt 3554 samt en udda tallrik med päron, diameter ca 22,5 cm
En med smärre kantlagning, två med kantnagg
362167
2016-02-18