Gräddkannor silver Finland 1800-tal
2016-02-20
361913
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, Finland 1872 resp. 1860, den större med spår av invändig förgyllning, ca 11-11,5 cm, vikt resp. 85 resp. 275 g
Bucklor, den mindre med liten lagning vid hänkelns övre del