Tallrikar och uppläggningsfat famille rose
2016-02-19
361871
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
TALLRIKAR, 4 st djupa, 3 st flata, UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, 1700-tal, famille rose, konturerat brätte, blomdekor i emaljfärger, tallrikarnas diameter 24 cm, uppläggningsfatet 40 x 30 cm
Kantnagg, smärre färgbortfall