Fat tallrik Kina 1700-tal
2016-02-23
361851
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått samt famille rose, diameter ca 22,5 cm, längd 30,5 cm
Smärre nagg och glasyrbortfall, tallriken med sprickor