Skedar 12 st
2016-02-16
361462
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKEDAR, 12 st, silver, modell gammal fransk, olika svenska smeder bl.a. Johan Olof Öhlund, Gävle1863, Möllenborg, Stockholm 1826-1838, vikt ca 700 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Variationer kan förekomma, gravyr, slitage