Skedar och kaffeskedar
2016-02-16
361459
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKEDAR, KAFFESKEDAR, 5+5 st., silver, bl.a Adolf Zethelius, Stockholm 1805-1809, Olof Sahlberg, Falun 1833, längd 13-23 cm, vikt ca 430 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Slitage, gravyrer