Matskålar senapskanna tenn
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 200 SEK
MATSKÅLAR, 2 st, SENAPSKANNA, LUKTDOSA, (4), tenn, bl.a. Lars Löfgren 1847 Gustav Fredrik Wigholm (1804-1849), ca 4,5-12, diameter ca 16 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Slitage, skador
361351
2016-02-16