Spegel 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

34 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld, genombrutet krön med dekor av akantus, rocailler och voluter, fasettslipade kantglas med pastellagedekor, fasettslipade kvicksilverfolierade glas, 179 x 80 cm

Dekorskador, kortad, glas med sprickor

361316

2016-02-16