Ryamatta, vävd av Thyra Kalm Näsåker
2016-02-28
361262
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RYAMATTA, vävd av Thyra Kalm (1883-1964) från Näsåker Ådalsliden i Ångermanland, signerad och daterad TK 1939, 163x110 cm