Bordspendyl 1700-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
BORDSPENDYL, rokoko, 1700-tal, emaljerad urtavla med romerska siffor, bemålat fodral i trä, höjd 36 cm, nyckel och pendel finns
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Kuntoraportti
Urtavla med skador, sprickor, renoverad med bl.a. senare krön och bakstycke. skadad pendel
361144
Päivämäärä:
2016-02-14