Planscher 47 st 1700-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
2 000 SEK
PLANSCHER ASIEN, 47 st., graverade planscher, 1700-tal, bl.a. över Java, Batavia, folkslag, djur mm, ca 24x29 - 32x37 cm, bl.a. graverade av Hoffer efter Heydt, med bl.a. holländsk och tysk text
Stämplar på baksidan, några skador och fläckar
361050
2016-02-18