Syditalisk skyphos

Syditalisk skyphos
Syditalisk skyphos
Syditalisk skyphos
Syditalisk skyphos
Syditalisk skyphos
Syditalisk skyphos
Syditalisk skyphos
Syditalisk skyphos

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SKYPHOS, Kampanien, hellenistisk, ca 300-talet fKr, svartmålad figurdekor med palmetter, höjd 16, diameter 16,5 cm

Något slitage, botten täckt med rottrådar

360934

2016-02-14