Fat Ming dynastin
2016-03-01
360895
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
FAT, s.k. kraakporslin, Kina, Wanli, Ming dynastin, 1500-tal, dekor i underglasyrblått av blommor och dyrbara ting, diameter ca 28 cm
Glasyrbortfall, smärre nagg