Edvard Wallenqvist
2016-02-13
360789
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
EDVARD WALLENQVIST (1894-1986): "Stilleben med druvklase", signerad Wallenqvist, olja på duk, 45x60 cm
Utställningsetikett "Föreningen Konst i skolan, Skeppsholmen Stockholmm utställning Nr 83 "Svenska Konstnärer"