Hänge 18 k guld silhuett
2016-02-16
360481
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
HÄNGE, 18 k guld, svart silhuett föreställande man i profil mot guldbakgrund samt baksida med initialer mot svart, saknar år-, ort- och mästarstämplar, kattfott finns, empire, 1800-talets början, höjd inkl ögla 6 cm, total vikt ca 22,5 g
Glas med ett skrapmärke vid en kant