Värja
2016-02-13
359981
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VÄRJA, 1700-tal, klinga med graverad dekor, förgyllt mässingsfäste, längd 93 cm
Omlindad kavel, korrosion mot spetsen