Slaglåspistoler
2016-02-09
359619
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOLER, 1700-tal, ändrade från flintlås, loktagonala kammare, längd ca 39-45 cm
Senare kompletterade,slitage, bortfall, laddstake saknas