Väggbonad 1970-tal
2016-02-04
358545
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VÄGGBONAD, 1900-talets andra hälft, skördearbete, etikettmärkt Original brasilian tapestry design by Eila, handmade in Brazil, höjd 82 x 210 cm
Proviens: del av väggvävnad från världsutställningen i Osaka Japan 1970
Uppspänd på träribbor