Spegel Karl Johan
2016-02-04
358448
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SPEGEL, 1800-talets första hälft, Karl Johan, förgylld, träskuren dekor o pastellage, krönet med dekor av bevingade kvinnofigurer, ca 155x88 cm
Smärre pastellageskador, sprickor, en lös del medföljer, senare glas