Värja 1800-tal
2016-02-02
357985
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VÄRJA, svensk, 1800-talets mitt, för infanteriofficer, eneggad klinga, förgyllt mässingsfäste med kannelerad knapp, längd 91 cm