Collier odlade saltvattenspärlor
2016-01-29
357257
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
COLLIER, 3-radigt, odlade barocka saltvattenspärlor ca 6,5-7,2 mm, mellanliggande fasettslipade lameller av svarta stenar, lås silver, längd 43 cm
Stenar med hack och skador, pärlor med slitage