MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988)
2016-01-30
357067
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988):
Kvikkjokk, Signerad och daterad "M C. Kvickjock 1936", akvarell på papper, 21 x 28 cm.
PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling
Läs mer