MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)
2016-01-30
356612
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988),
Trädgård i Naplion, signerad ´M. B-C. Naplion´ och ´Naplion´, på baksidan, blyerts och akvarell på papper,
20 x 26 cm.
PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling
Läs mer