MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)
2016-01-30
356591
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988),
Vägen, signerad och daterad M.B.Clason-38, olja på masonit, 46x55 cm,
PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling
Läs mer