MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)
2016-01-30
356583
| Klubbat belopp | 8 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988),
Skogen, signerad och daterad M.Bolin-Clason 1950,
olja på masonit, 38x46 cm.
PROVENIENS:
Lysningspresent av konstnären till Lennart Nordström, Skåne
Läs mer