MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)
2016-01-30
356559
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988),
Landskap med vass, vatten, gult draperi och svart figur, olja på masonit, 46 x 55 cm
PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling
Läs mer