MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)
2016-01-30
356538
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988),
Stilleben, signerad, olja på masonit, 55 x 46 cm
PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling
Läs mer