Ljuskrona 1900-talets andra hälft
2016-01-24
355773
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, Maria Theresiatyp, förgylld stomme, dekordelar delvis i plast, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 40, diameter 45 cm
Ngn enstaka prisma saknas