Ljukrona oscariansk
2016-01-24
355765
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, oscariansk, för 6 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 66, diameter 48 cm
Ngn enstaka prisma saknas