Tallrikar porslin famille rose Kina
2016-01-28
355178
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina 1700-tal, famille rose, två med konturerat brätte och skuren kant, dekor av strödda blomster, en med blommor och nejlikor samt delvis förgyllning, diameter ca 23 cm
Två med kantlagningar, smärre slitage