Ljuskrona rokokostil
2016-01-18
354526
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, för sex ljus, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 73 cm
Ljusmanschetter 5 st medföljer, bruksslitage