Porträtt
2016-01-15
353896
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
PORTRÄTT, föreställande Petrus Fahlsteen pastor: Ryttern Född 1678 in decembri, gift? 1709 ...?, aftag 1754 in julio, olja på duk, 79x66 cm
Krakelyr, duk lagning