Liss Eriksson terracotta
2016-01-12
353595
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LISS ERIKSSON (1919-2000): Sittande man, signerad och daterad Liss Eriksson Taserud 1945, numrerad 4/15, terracotta, höjd ca 30 cm
Bränningsdefekt i form av sprickbildning