Väggpendyl Jacob Kock
Klubbat för:
3 000 SEK
4 000 SEK
JACOB KOCK (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1762-1805), väggpendyl, senare fodral i rokokostil med skuren och förgylld dekor från 1900-talets första hälft märkt A Lundmark, höjd ca 103 cm
Torrsprickor, dekorbortfall, urtavlan med skador
353583
2016-01-12