Urnor 1900-tal
2016-01-12
353560
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNOR, 1 par, 1900-tal, möjligen Ryssland, opalinglas, polykromt bemålad dekor av blommor, höjd ca 34 cm
Mindre nagg, en urna med större fotnagg och sprickor