Bordslampa 1800-talets första hälft
2016-01-12
353552
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-talets första hälft, s.k. bouilottelampa, mässing, bemålad plåt, gallerkant, fotavslut i form av tassar, höjd 28, längd 16 cm
Omarbetad, bristningar, skador