Skål Kina
2016-01-09
353307
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i famille rose med motiv av blommor och lyckobringande föremål, insidan med fåglar på trädgårdsklippa och blommande pion, höjd ca 12 diameter ca 25,5 cm
Slitage, repor