Ring 18 k guld smaragder diamanter
2016-01-07
353034
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 18 k guld, navettslipad resp. 2 runda fasettslipade smaragder, smådiamanter, Birmingham 1980-tal, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 4 g
Smaragder med hack, repor och slitage, enstaka diamanter med hack