Bordslampa i silver 1920-tal
2016-01-03
352586
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BORDSLAMPA, silver, C.G. Hallberg, Stockholm 1929, graverad dekor med blomsterslingor, klockad fot avslutad i 4 kulfötter, total höjd 63 cm
Något sned, enstaka smärre bucklor